Zrinjski prejak za Široki

Autor: Danijel Ivanković / Dnevno.ba

MOSTAR - Susretom Zrinjskoga i Širokoga kompletirano je 2. kolo Lige za prvaka Košarkaškog prvenstva BiH. Mostarci su očekivano nadigrali Širokobriježane koji su trenutno ipak za klasu lošija momčad. Završilo je 89:73 (23:15, 22:17, 21:22, 23:19) čime su domaćini zadržali maksimalan učinak u prva dva kola Lige za prvaka s obzirom na ostvareni skor 6-0.

“Plemići” su odlično ušli u utakmicu i jednom pravom domaćinskom agresivnošću stekli prednost od 9:2. Široki u nastavku prve četvrtine ipak dolazi na zaostatak 16:14, međutim domaćin radi seriju 7:0 i odlazi na 23:14 i zapravo su gosti mogli biti zadovoljni tim zaostatkom budući da je domaćin u završnici prve dionice promašio čak pet slobodnih bacanja.

Poenima Sokolovića domaća momčad je na otvaranju druge dionice prvi put stekla dvoznamenkastu prednost od 25:15, međutim gosti su serijom 6:0 smanjili na 25:21 i na neki način ipak zaprijetili. Ipak, Zrinjski je uzvratio jednakom mjerom, te svojom serijom 6:0 stigao do prednosti 31:21.

Na poluvremenu je domaćin vodio 45:32, ponajprije zahvaljujući nezaustavljivom Ivanu Miličeviću koji je u uvodnih 20 minuta zabio 16 poena i bio nerješiva enigma za gostujuću obranu.

Vlašićeva momčad je u nastavku dvoboja rutinski održavala stečenu prednost, samim time kontrolirala utakmicu koja je završena konačnim rezultatom 89:73 što je prva pobjeda za Zrinjski, a drugi poraz Širokobriježana u Ligi za prvaka.

Ivan Miličević je na kraju susret završio s 21 poenom, a izvrsni su bili i Amerikanci kod Zrinjskoga, pa je tako Toure Murry pridodao 19, a Torion Brummitt 17 poena. Kod Širokoga je 18 poena zabio u zadnje vrijeme razvikani T.J. Cromer, međutim to što je on igrao u Mostaru ličilo je na sve osim na košarku. Vidi se da ima individualnu kvalitetu, ali u igri bez igre jednostavno je bivao smiješan naspram suparničkih igrača. Osim njega kod Širokoga su dvoznamenkasti bili još Dario Drežnjak i američki centar Elijah Macon koji su ubacili po 11 poena.