fbpx
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492488008-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492389204-0'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1670492446879-0'); });

Čaj od peršina – pomaže kog upale mjehura i smiruje gastritis

Autor: Dnevno.ba

Peršin je opće poznat kao biljka koja pomaže prilikom izlučivanja viška vode iz organizma, pa je samim time koristan za zdravlje bubrega i mjehura.

Istraživanja su pokazala da može pomoći kod upale prostate, natečenih nogu, natečenih kapaka, a pozitivno djeluje i na rad jetre.

Bogat je mineralnim sastojcima, a to su kalij, željezo, kalcij, mangan, magnezij i bakar. Ono što peršin svrstava u red visokovrijednih namirnica je ogromna količina vitamina C, zbog čega se smatra jednom od namirnica najbogatijim ovim vitaminom.

Maslačak – ublažava bol, jača bubrege, pomaže kod probave
U tradicionalnoj se medicini čaj od peršina preporučuje kod pojave artritisa, gihta, upala usne šupljine, bubrega i mjehura. Često se koristi i za ublažavanje gastritisa.

Čaj se pije najčešće kod upala mjehura jer svojim svojstvom brzog izbacivanja vode iz organizma čisti mokraćne kanale i ispire bakterije. Osim što potiče izlučivanje vode, potiče i izlučivanje soli u organizmu pa tako kontrolira krvni tlak.

Kako pripremiti čaj od peršina?
Prije svega dobro operite peršin kako bi se riješili prljavština. Ovaj napitak može biti gorak pa ga zasladite s malo meda. No, ako vam se uistinu ne sviđa okus, mislite na dobrobiti koje pruža zdravlju kada ga pijete i sve će biti lakše.

Muči vas nadutost? Ove će vas namirnice u trenu riješiti tegoba
Priprema: Napunite malu posudu vodom i pustite da voda proključa. Izmjerite četvrtinu šalice šalice svježeg peršina te ga prelijete vrelom vodom. Ostavite tako poklopljeno pet minuta. Procijedite i vaš je napitak spreman za ispijanje.

Autor: Dnevno.ba
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-7'); });
googletag.cmd.push(function() { googletag.display('div-gpt-ad-1544621488181-8'); });

ZADNJE VIJESTI

var mpn_wi={userId:11760,siteId:102020,widgetId:103929,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=[mpn_wi];else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script')[0];pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)}
ga('send', 'event', 'Monad_underarticle', 'pageview'); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});