Brozović i Kalinić zabijali, Perišić i Badelj asistirali u srazu Intera i Fiorentine

MILANO - Inter i Fiorentina priredili su spektakularnu golijadu u 14. kolu Serije A.

Inter je na Giuseppe Meazzi slavio sa 4:2, uz dva pogotka hrvatskih reprezentativaca, a u susretu su od prve minute igrala čak petorica hrvatskih nogometaša, Marcelo Brozović i Ivan Perišić s jedne, te Nikola Kalinić, Milan Badelj i Hrvoje Milić s druge strane.

Brozović je doveo Inter u vodstvo već u 3. minuti sjajnim udarcem pod gredu sa 15 metara, a u 9. minuti već je bilo 2:0 za “crno-plave”. Ivan Perišić je probio lijevi bok, njegov ubačaj u peterac gostujući vratar Tatarusanu uspio je tek kratko odbiti, ali samo na nogu Candreve koji je povisio na 2:0. Kada je Icardi u 19. minuti pogodio za 3:0 izgledalo je kako je utakmica odlučena, a Perišić je samo minutu potom imao odličnu šansu i za četvrti gol no nije bio precizan, piše Index.hr.

Mogući povratak Fiorentine nagovijestio je Kalinić koji je u 37. minuti lijepo primio dugu loptu Milana Badelja i potom rutinski svladao Handanoviča.

Na samom kraju prvog poluvremena Fiorentina je ostala s igračem manje zbog crvenog kartona Rodriguezu, ali i takvi su gosti u nastavku uspjeli smanjiti na 3:2 golom Iličića (62) i nekoliko puta zaprijetiti izjednačenjem.

Perišić je u 66. minuti pogodio vratnicu i tako propustio drugu veliku priliku za pogodak, no upravo nakon još jedne njegove odlične akcije i udarca sa 10-ak metara u prvoj minuti sudačke nadoknade Tatarusanu je odbio loptu na nogu Icardija koji je postavio konačni rezultat.

Brozović i Perišić odigrali su svih 90 minuta za Inter kao i Kalinić i Badelj za Fiorentinu, dok je Hrvoje Milić odigrao prvo poluvrijeme za goste.

Inter je ovom pobjedom preskočio Fiorentinu na ljestvici, sada je osmi sa 21 bodom, a Fiorentina je deveta sa 20 i utakmicom manje.

Na vrhu je Juventus sa 33 boda, četiri manje imaju Roma i Milan.