Domaćini ugrabili svega bod u tri subotnja premijerligaška susreta

SARAJEVO - Tri utakmice subotnjeg dijela programa u sklopu 2. Kola Premijerlige BiH protekle su u znaku gostiju s obzirom da su ostvarili dvije pobjede i jedan remi.

Željezničar je u gradskom derbiju na Otoci dobio Olimpica 2:0 golovima Ivana Lendrića u 43. minuti na asistenciju Aleksandra Kosorića, te Mattea Boccaccinija koji je u 61. minuti pogodio na asistenciju Miroslava Stevanovića.

U dvoboju novih premijerligaša Krupa je na travničkoj Piroti istim rezultatom savladala Metalleghe BSI iz Jajca golovima Elvira Koljića u 23. minuti (bio je strijelac i u 1. Kolu protiv Mladosti), te Ozrena Perića koji je u 90. minuti postavio konačnih 2:0.

Jedini bod domaćini su ugrabili u Vitezu gdje je gostovala Mladost iz Doboja kod Kaknja, koja je također vodila golom Mirze Rizvanovića, međutim kojih 15 minuta prije završetka susreta Nedim Varupa pogađa za Vitežane, pa ovaj dvoboj završava s neodlučenih 1:1.

Rezultati 2. Kola:

Vitez – Mladost 1:1, Metalleghe BSI – Krupa 0:2, Olimpic – Željezničar 0:2. U nedjelju igraju: Radnik – Čelik (17.30), Sarajevo – Zrinjski (19.45), Široki Brijeg – Sloboda (21.00).