KUP BiH: Olimpik najuvjerljiviji, među osam najboljih tek četiri premijerligaša

SARAJEVO - Četiri premijerligaša, te tri prvoligaša izborili su četvrtzavršnicu nogometnog Kupa BiH, dok ćemo osmog sudionika doznati 01. studenoga kada je na programu i jedina preostala utakmica u kojoj će snage odmjeriti Leotar i Zvijezda 09 iz Stanišića.

Najuvjerljiviji nastup imala je momčad Olimpika porazivši s visokih 4:0 premijerligaša GOŠK-a. Stojanović u 29., Jusufbegović u 38. minuti iz kaznenog udarca, Mahović u 56. i Jusufi u 80. minuti bili su strijelci za momčad Mirze Varešanovića, koja je jedan od dva sarajevska kluba među osam najboljih.

Drugi je Željezničar nakon domaćeg 2:1 trijumfa protiv Mladosti. Pobjednički gol za domaće postigao je Goran Zakarić iz kaznenog udarca u 85. minuti, iako je kazneni udarac bio dosta dvojben, pa ne čude ni silni prosvjedi koji su nakon toga uslijedili od strane gostujućih igrača. Prvi gol za Željezničar postigao je Asim Zec u 51. minuti, dok je za Mladost pogodio Mujagić u 69. minuti.

Branitelj naslova Široki Brijeg s poprilično sigurnih 3:0 dobio je Viteza, iako su mreže mirovale u prvih 45 minuta. Vodeći gol za momčad Gorana Sablića postiže kapetan Josip Barišić iz prekrasno izvedenog slobodnjaka u 48. minuti, strijelac za 2:0 bio je Wagner iz kaznenog udarca u 51. minuti, dok je konačnih 3:0 u 83. minuti postavio Bernardo Matić.

Krupa je u Banjoj Luci sa 2:0 svladala Borca golovima Marjanovića u 28. i Savića u 71. minuti, baš kao i Sloga iz Siminog Hana svoga domaćina Svatovca, dok je Sloboda poslije preokreta u Gračanici pobijedila Bratstvo 2:1. Poturalić je zabio za vodstvo domaćih, međutim Ordagić je u 65. minuti izjednačio, a Ćulum u 87. minuti postigao i pobjedonosni gol za Tuzlake.

Preokret je viđen i u Prijedoru, no tamo su ga kreirali domaćini budući da je Čelik prvi poveo zgoditkom Šišića u 71. minuti, ali je Hasanhodžić već u 74. izjednačio, a potom i Jakupović u 79. minuti zabio gol za konačnih 2:1.

Rezultati utakmica 2. kola Kupa BiH:

Željezničar – Mladost 2:1, Borac – Krupa 0:2, Široki Brijeg – Vitez 3:0, Olimpik – GOŠK 4:0, Svatovac – Sloga (Simin Han) 0:2, Rudar (Prijedor) – Čelik 2:1, Bratstvo – Sloboda 1:2, Leotar – Zvijezda 09 (igra se 01.11.).