Mandžukić odlučio derbi Juventusa i Intera, Hrvati najbolje ocijenjeni igrači utakmice

TORINO - Trener Juventusa Massimiliano Allegri sipao je komplimente za Marija Mandžukića nakon 1:0 pobjede Juventusa nad Interom u 66. minuti velikog derbija 15. kola Serie A.

Upravo gol hrvatskog napadača glavom u 66. minuti nakon ubacivanja Cancela s lijeve strane pokazao se presudnim.

“Mario je sjajan napadač. Nije slučajno bio dio Bayernove momčadi koja je osvojila treble. On je jedan od onih igrača koji uvijek može odlučiti utakmicu, čak i na svoj loš dan”, rekao je Allegri.

Nahvalio je i asistenta Cancela.

“Tražio sam od igrača da ubacivanjima izbjegnu Škriniara i Mirandu, uspjelo im je. Bila je to dobra asistencija”, dodao je Allegri.

Dakako, Mandžukić je pokorio naslovnice talijanskih medija nakon pobjedničkog gola.

“Juventusov omjer kao nikad prije: Mandžukić slomio Inter”, piše Tuttosport, dok Gazzetta donosi naslov: ‘Vlak Bianconera ne staje: Mandžukić presudio’. Corriere dello Sport piše: ‘Mandžukić srušio Inter, Juventus na plus 11 ispred rivala’.

Pobjedom je Juventus pobjegao drugoplasiranom Napoliju na 11 bodova razlike (s utakmicom više), dok od trećeplasiranog Intera sada ima ogromnih 14 bodova više, navode Sportske novosti.

Zanimljivo je vidjeti kako je kod talijanskih najbolju prosječnu ocjenu od svih igrača velikog derbija dobio upravo Mandžukić (7.9), a uz bok mu je bio i Paulo Dybala (7.8), dok su zanimljivo kod Intera najbolji bili trojica hrvatskih reprezentativaca Šime Vrsaljko (7.3), Marcelo Brozović (7.2) i Ivan Perišić (7.1).

BH reprezentativac Miralem Pjanić u redovima domaćih dobio je ocjenu 6.6., a teren je napustio kojih 15 minuta prije završetka susreta.