Milik probio bunker Sjeverne Irske

Autor: ScSport.ba

NICA - U okviru grupe C na stadionu u Nici svoju utakmicu prvog kola Europskog prvenstva u Francuskoj su odigrali Poljska i Sjeverna Irska, a na kraju su pobijedili Poljaci rezultatom 1:0.

U vjerojatno jednoj od najlošijih utakmica ovog prvenstva, gdje je primarni cilj Sjeverne Irske bio da sačuva svoj gol, nismo vidjeli mnogo prilika. U prvom dijelu Poljaci su prijetili dva puta, prvo u 32. kada je pokušao Milik, ali preko gola, a zatim i Kapustka koji je sedam minuta poslije dočekao jedan odbijanac na vrhu kaznenog prostora, ali je McGovern obranio njegov udarac.

Nastavak susreta je donio istu sliku na terenu, ali su Poljaci ipak uspjeli povesti. Igrala se 51. minuta utakmice kada je Arkadiusz Milik ispratio preciznu asistenciju Jakuba Blaszczykowskog i matirao golmana Sjeverne Irske za vodstvo Poljaka u Nici.

U 68. minuti susreta Poljaci su ponovo zaprijetili, ali je pokušaj asistenta kod prvog pogotka, Blaszczykowskog otišao pored gola McGoverna. Igrala se 80. minuta kada je šutirao rezervista Grosicki, ali promjene rezultata nije bilo baš kao ni minutu poslije kada je efektno pokušao Milik, ali je McGovern bio siguran. Posljednju šansu na ovoj utakmici smo vidjeli u 88. minuti kada je maestralno pokušao Krychowiak, ali je lopta otišla zamalo pored gola.

Do kraja su Poljaci sigurnom igrom zadržali stečenu prednost i zabilježili prvi trijumf u ovoj grupi. Kasnije se sastaju Njemačka i Ukrajina.

Poljska-Sjeverna Irska 1:0 (0:0) (Milik 51′)