PL BiH: Nova “pljuska” Zrinjskom Pod Bijelim Brijegom, Sarajevo poniženo na Tušnju

MOSTAR - Šok i nevjerica Pod Bijelim Brijegom! Metalleghe iz Jajca savladao je vodećeg Zrinjskog 2:0 i samo zahvaljujući porazu Sarajeva na Tušnju na vrhu poretka nije došlo do promjene.

Emir Zeba je bio junak ogleda u Mostaru te svojim golovima u 49., te 72. minuti iz kaznenog udarca donio puni plijen za momčad trenera Mate Neretljaka. “Plemići” su svoju najbolju šansu imali u 63. minuti kada je gostujući vratar Fejzić obranio penal Saši Kajkutu.

Sarajevo nije iskoristilo neočekivan kiks Zrinjskog budući da su “bordo” momci doživjeli težak poraz na Tušnju gdje je domaća Sloboda bila bolja s 3:0. Tuzlaci su poveli golom Asima Zeca u 42. minuti iz kaznenog udarca, a priču su u nastavku dvoboja dovršili Tandir u 48. i Zikić u 67. minuti susreta.

Poraze vodećeg dvojca iskoristio je Željezničar koji je nakon Kupa i u prvenstvenoj utakmici, u svega tri dana razmaka, slavio domaću 2:0 pobjedu nad Radnikom. Ovaj put strijelci su bili Goran Zakarić u 42. i Ivan Lendrić u 90. minuti nakon odlične asistencije Srđana Stanića.

Širokobriježani su na svojoj Pecari bez pogodaka odigrali s posljednjeplasiranim Olimpicom, a golovi nisu viđeni ni u Vitezu gdje je istoimeni domaćin odmjerio snage sa Krupom.

Čelik i Mladost su pak u najefikasnijem susretu igrali 2:2. Gosti su dva puta vodili golovima Aldina Šišića u 6. i Maksimovića u 59. minuti, ali su se Zeničani u dva navrata vraćali zahvaljujući gtolovima Pezera u 12. i Joce Stokića u 74. minuti, pa su tako i četvrtu utakmicu proljetne polusezone remizirali.

Rezultati 22. Kola:
Zrinjski – Metalleghe 0:2, Sloboda – Sarajevo 3:0, Željezničar – Radnik 2:0, Čelik – Mladost 2:2, Široki Brijeg – Olimpic 0:0, Vitez – Krupa 0:0.