PL BiH: Zrinjski i Željo bodovno izjednačeni u Ligu za prvaka, kiksali Široki i Sarajevo

BANJA LUKA - Deset je pogodaka postignuto u šest utakmica 22. kola Prvenstva BiH čime je ujedno okončana Liga 12, te su sada poznati svi sudionici i Lige za prvaka, kao i Lige za opstanak.

Zanimljivost današnjeg nogometnog dana u BiH spoznaja je svakako da je čak pet od tih šest utakmica završilo neodlučenim ishodom. Remizirao je i vodeći Zrinjski odigravši 1:1 kod Borca, no “Plemići” su i taj jedan bod izvukli u sudačkom dodatku vremena kada je pogodio Pero Stojkić. Prethodno je domaćin poveo u 89. minuti zgoditkom Petra Kunića, a uvjeti na Gradskom stadionu u Banjoj Luci bili su više vaterpolski nego nogometni.

Željezničar je iskoristio ovaj rezultat, te domaćom pobjedom 3:1 protiv Čelika sustigao Mostarce na vrhu poretka. Strijelci za Adžemovu momčad bili su Dženan Zajmović u 19., Vojo Ubiparip u 64. i Jovan Blagojević u 68. minuti, dok je gol za Čelik zabio Kadrić u 84. minuti.

Trećeplasirani Širokobriježani bili su nadomak domaće pobjede protiv Krupe pošto su vodili od 17. minute zgoditkom Luke Menala, međutim u 89. minuti Slobodan Milanović postiže gol za 1:1 i Krupljani odnose bod s Pecare.

GOŠK je odnio bod iz Doboja kod Kaknja, također izjednačujućim zgoditkom u završnici dvoboja kojeg za “Lavove” u 86. minuti postiže Marić. Prethodno je Mladost vodila od 43. minute pogotkom Dilavera.

Mladost je na taj način ostala bez Lige za prvaka, no i da je slavila u ovom susretu ostala bi kratka za jedan bod pošto je Radnik na gostovanju kod Viteza stigao do dragocjenih 0:0. Pogodaka nije bilo ni na Koševu u srazu Sarajeva i Slobode, ali je zato bilo jedno isključenje kojega je zaradio šef struke domaćih Husref Musemić.

Rezultati 22. kola:
Vitez – Radnik 0:0, Sarajevo – Sloboda 0:0, Široki Brijeg – Krupa 1:1, Borac – Zrinjski 1:1, Željezničar – Čelik 3:1, Mladost – GOŠK 1:1.