Rukometni Zmajevi remizirali sa Švedskom

Autor: ScSport.ba

SARAJEVO - Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je (27:27) sa Švedskom u revanš susretu baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Francuskoj. S obzirom na poraz od 27:19 u prvoj utakmici, naši reprezentativci se nisu uspjeli plasirati na Svjetsko prvenstvo.

Poslije početnog vodstva od 0:3 Švedske, naša reprezentacija postiže prvi pogodak u petoj minuti utakmice i to preko Panića. Švedska je igrala sjajno u napadu u prvih desetak minuta dok smo mi bili očajni u odbrani, pa je Švedska u devetoj minuti utakmice imala četiri gola prednosti, bilo je 3:7.

Držali su Šveđani četiri gola razlike sve do 17. minute kada Karačić pogađa za izjednačenje rezultata da bi u 21. minuti naša reprezentacija povela prvi put golom Terzića. Poslije našeg prvog vodstva, Šveđani prave seriju od 0:3 i dolaze na plus dva.

Ipak, ponovo se vraćamo rezultatski u igru u 27. minuti kada je bilo 14:14 da bi potom Šveđani sa dva pogotka do kraja prvog poluvremena otišli na odmor sa dva gola prednosti, 14:16.

Drugo poluvrijeme naša reprezentacija otvara serijom od 3:0 i tako u 36. minuti golom Prcea sa sedam metara dolazimo do vodstva 17:16, a onda istu seriju pravi Švedska i u 40. minuti dolaze na plus dva, bilo je 17:19. Nastavilo se igrati u serijama u drugom poluvremenu, pa tako naša reprezentacija u 45. minut susreta zahvaljujući seriji od 4:0 stiže do vodstva 22:21.

Igrali smo dobro u nastavku i tako smo u 52. minuti utakmice stigli do plus dva, bilo je 25:23 za našu reprezentaciju, a to smo imali i u 55. minuti kada je bilo 26:24. Šveđani su u 57. minuti stigli do izjednačenja, a taj rezultat je ostao i na kraju, bilo je 27:27.

Prce je bio ponovo naš najbolji igrač sa sedam postignutih pogodaka, Malinović, Tarabochia, Vranješ i Senjamin Burić su dodali po tri dok su Zulfić i Panić postigli po dva gola. Mario Blažević je zabilježio devet odbrana dok je Benjamin Burić imao dvije.

Kod selekcije Švedske Gotfridsson je bio najefikasniji sa šest golova Nielsen je dodao četiri kao i Lagergren i Peterson dok je tri gola postigao Zacchrison. Appelgren je imao osam odbrana dok je Andersson zabilježio samo jednu.