“Veziri” dobili veliki derbi Prve lige i izdvojili se na vrhu, velika pobjeda Čapljinaca u Gračanici

TRAVNIK - Nogometaši Travnika dobili su na svojoj Piroti Bosnu iz Visokog u velikom derbiju 21. Kola Prve lige FBiH, te su se na taj način izdvojili na vrhu poretka. Strijelci u slavlju "Vezira" od 2:0 bili su Torlak u 55. i Pekija u 69. minuti, a gosti su se nakon utakmice zahvalili na sportskom prijemu i ustvrdili kako je sve proteklo u najboljem mogućem redu bez obzira što je pred utakmicu vladao popriličan naboj.

Dva kluba iz gornjeg dijela poretka pomalo su neočekivano poraženi pred svojom publikom, jer su Čapljinci golom Salke Jazvina u 48. minuti savladali u Gračanici domaće Bratstvo 1:0, dok je Sloga iz Siminog Hana s uvjerljivih 3:0 pobijedila istoimenog domaćina, a u istinskog junaka prometnuo se trostruki strijelac Igor Radovanović.

Budućnost je u Banovićima istim rezultatom dobila derbi začelja protiv Veleža. Mrežu “Rođenih” u prvih 45 minuta tresli su Kavazović i Zulić, a autogolom Memića u drugom poluvremenu Banovićani su samo potvrdili ovaj trijumf.

Rudar je očekivano lako u Kaknju porazio posljednjeplasiranu momčad Novog Travnika s 4:0, a golove su redom zabijali Aničić, Kulović, Spahić i Hajdarović. Uvjerljiv domaćin bilo je i Jedinstvo porazvši Bosna Semu 4:1 u utakmici gdje je Topić u 20. minuti otvorio golijadu. Kasnije su za Bišćane još pogađali Miloš Galin, Anes Nuspahić i Amir Remić, dok je strijelac za goste iz Sarajeva bio Kerim Kadrić.

Radnički je do važnih bodova u borbi za opstanak stigao savladavši Goražde 2:1 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mirnesu Salihoviću (47., 82. minuta), dok je gol za goste postigao Haris Korda u 54. minuti.

Rezultati 21. Kola:
Bratstvo – Čapljina 0:1, Jedinstvo – Bosna Sema 4:1, Travnik – Bosna (V.) 2:0, Orašje – Sloga 0:3, Radnički – Goražde 2:1, Budućnost – Velež 3:0, Rudar – Novi Travnik 4:0, Gošk – Zvijezda (nedjelja, 16.00).