ZABIJALI REBIĆ, IBRA I BROZ: Veliki preokret Intera u milanskom gradskom derbiju za vrh Serie A

Autor: Hina

MILANO - U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, poznatom i kao "Derby della Madonnina, Inter je pobijedio Milan s 4-2 nakon što je gubio s 0-2, a među strijelce su se upisali i hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ante Rebić.

Milan je nakon prvog poluvremena vodio 2-0 golovima Ante Rebića (40) i Zlatana Ibrahimovića (45+1), no Inter je u nastavku okrenuo rezultat s četiri gola, a strijelci su bili Marcelo Brozović (51), Matias Vecino (53), Stefan de Vrij (70) i Romelo Lukaku (90+3).

Bila je to sjajna utakmica sa šest golova i još niz prilika na obje strane, a Inter je četvrtom uzastopnom pobjedom protiv gradskog suparnika izbio na vrh ljestvice Serie A.

Milan je mogao do vodstva već u devetoj minuti, no udarac Hakana Calhanoglua s 20 metara završio je u okviru gola. U 18. minuti uzvratio je Diego Godin koji je nakon ubačaja iz kornera pucao glavom pored gola.

Daleko bolju igru u prvom dijelu Milan je pretvorio u vodstvo u 40. minuti. Zlatan Ibrahimović je jednu dugu loptu glavom spustio Rebiću koji je lagano zabio za 1-0 postigavši svoj četvrti gol ove sezone. U posljednjim trenucima prvog dijela i Ibrahimović se upisao među strijelce. Nakon ubačaja iz kornera Kessie je prebacio loptu na drugu stativu do švedskog napadača koji je glavom zabio za 2-0.

Na otvaranju drugog dijela Inter se fantastično vratio izjednačivši nakon svega osam minuta. Smanjio je Brozović sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 51. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Vecino zabio za 2-2. Brozoviću je to bio treći gol ove sezone, a zanimljivo Milanu je zabio i u prvoj utakmici. Domaćin je do potpunog preokreta stigao u 70. minuti kada je De Vrij nakon kornera udarcem glavom svladao Gianluigija Donnarummu.

Inter je u 80. minuti mogao staviti točku na i, ali je Christian Eriksen iz slobodnog udarca s više od 25 metara pogodio spoji vratnice i grede. Milan je u 90. minuti mogao izvući bod, ali je Ibrahimović također, pogodio vratnicu. Tri minute poslije sve dvojbe je razriješio Lukaku zabivši za 4-2.

Brozović je za Inter igrao cijeli susret, dok je Rebić u suparničkom sastavu igrao do 84. minute.

U ranije odigranom susretu Lazio je na gostovanju pobijedio Parmu s 1-0 produživši niz bez poraza na 18 kola. Posljednji poraz Rimljani su doživjeli krajem rujna od Intera (0-1), a nakon toga su spojili 14 pobjeda i četiri remija.

Pogodak odluke zabio je Felipe Caicedo u 41. minuti postigavši osmi gol ove sezone.

Na ljestvici vodi Inter s 54 boda koliko ima Juventus, ali uz slabiju razliku pogodaka, dok je Lazio treći s bodom manje.

REZULTATI
Parma – Lazio 0-1 (Caicedo 41)
Inter – Milan 4-2 (BROZOVIĆ 51, Vecino 53, De Vrij 70, Lukaku 90+3) / REBIĆ 40, Ibrahimovic 45+1)
SPAL – Sassuolo 1-2 (Bonifazi 23 / Caputo 65-11m, Boga 90)
Brescia – Udinese 1-1 (Bisoli 81 / De Paul 90)
Genoa – Cagliari 1-0 (Pandev 43)
Napoli – Lecce 2-3 (Milik 48, Callejon 90 / Lapadula 29, 61, mancosu 82)