Željezničar srušio Slobodu na krcatom Tušnju, Borcu pobjeda za povratak u život

Autor: D. Ivanković

TUZLA - Sloboda je pala na Tušnju! Željezničar je pred 9.000 gledatelja dobio domaćine u velikom derbiju 22. Kola Premijerlige BiH, a jedini gol viđen je u 54. minuti kada je Ivan Lendrić matirao domaćeg vratara. Sloboda je tijekom 90 minuta imala nekoliko prilika, međutim sjajnim intervencijama se isticao gostujući vratar kosjevski i na kraju je možda i najzaslužniji za gostujući trijumf. Za šestu pobjedu Željezničara u šest službenih nastupa ovog proljeća.

Domaće pobjede od 1:0 zabilježili su Mladost i Drina. U Doboju kod Kaknja domaćini su bili veliki favoriti protiv Veleža i tu ulogu su opravdali zahvaljujući pogotku Harisa Dilavera u 72. minuti nakon asistencije Kobilice, dok je u Zvorniku Drina kreirala malo iznenađenje porazivši Radnika autogolom Marka Obradovića iz 17. minute.

Travnik i Borac su na Piroti u međusobnom sučeljavanju za opstanak odigrali zanimljiv susret, a gosti su slavili iznimno vrijednu 2:0 pobjedu golovima Mancea u 23. i Jovića u 71. minuti.

Rezultati 22. Kola:
Drina – Radnik 1:0, Travnik – Borac 0:2, Sloboda – Željezničar 0:1, Mladost – Velež 1:0. Još igraju: Zrinjski – Rudar (18.00), Olimpic – Vitez (nedjelja, 15.00), Sarajevo – Slavija (nedjelja, 17.00), Široki Brijeg – Čelik (nedjelja, 18.00).