Zrinjski bez problema riješio Zvijezdu 09 i opasno se približio Borcu

Aktualni prvak BiH pobrinuo se da nema nikakve neizvjesnosti protiv posljednje momčadi na ljestvici Wwin lige i ekipe koja će vrlo vjerojatno ispasti, Zvijezde 09.

Već nakon 15 minuta Zrinjski je vodio s 2:0 i bilo je jasno da će upisati tri boda.

U osmoj minuti Tomislav Kiš ubacio je iz slobodnog udarca, a Mario Ćuže je lijevom nogom pogodio suprotni kut gola Zvijezde. Isti igrač postigao je i drugi gol. Hrvoje Barišić poslao je dobru loptu Ćuži, ovaj je pokraj vratara poslao u prazna vrata, a prije nego je dotaknula mrežu loptu je izbacio Miloš Ostojić.

Sudac Nihad Ljajić je na asistenciju pomoćnog suca pokazao da je lopta prešla gol liniju i bilo je to 2:0. Do kraja poluvremena u strijelce se upisao i najbolji strijelac lige. Nemanja Bilbija postigao je 18. prvenstveni pogodak u sezoni, na asistenciju Filipa Bradarića.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi, Ljudi igraju nogomet, osobe koje igraju nogomet i tekst

Zadovoljili se visokim vodstvom

Zrinjski se zadovoljio visokim vodstvom pa je jedino zanimljivo što se dogodilo do 60. minute bio debi novog igrača Besarta Abdurahimija koji je zamijenio dvostrukog strijelca Ćužu.

Abdurhimi se u 71. minuti mogao upisati i u strijelce, ali njegov šut u posljednji čas blokirao je jedan igrač Zvijezde. Ipak, da će biti pojačanje za Zrinjski Makedonac je pokazao pet minuta kasnije.

Dobro je prošao po desnoj strani i uposlio Bilbiju koji zabija svoj drugi gol na utakmici. 33-godišnji Abdurahimi u 80. minuti imao je stopostotnu priliku, ali ga je u situaciji jedan na jedan nadmudrio vratar Milan Jelovac.

Na kraju je Zrinjski ovom 4:0 pobjedom na najbolji način najavio novi mostarski derbi, protiv Veleža, koji se igra u subotu.

Zrinjski je trenutno drugi na ljestvici s 52 boda dok je Velež treći s 43. Na vrhu je Borac s 59.

Široki ispustio dva gola prednosti: Susret s GOŠK-om završio bez pobjednika