Švedska “razmontirala” Hrvatsku i utišala Spaladium arenu

Autor: Dnevno.ba

SPLIT - Švedska je u posljednjem 3. kolu Skupine A Europskog rukometnog prvenstva u Splitu očitala lekciju domaćinu Hrvatskoj zabilježivši sigurnu pobjedu 35:31, dok je Srbija rezultatom 29:26 svladala Islanđane, pa dalje iz ove skupine prolaze Švedska (prenose 4 boda), Hrvatska (prenosi 2 boda), te Srbija (ne prenosi ništa bodova), dok se Island oprašta od natjecanja.

Šveđani su u ranoj fazi utakmice, pri rezultatu 4:3 za Hrvatsku, kreirali seriju 6:0 za svojih 9:4, a kako Lino Červar reče nakon utakmice “To je stara skandinavska škola, kada im dopustiš odvajanje na početku susreta teško je to poslije sustizati”.

Upravo je takav bio daljnji razvoj susreta. Na Poluvremenu su Šveđani vodili sa 17:12, a u 40. minuti stigli i do najuvjerljivijih 25:16. Hrvatska je donekle u završnici dvoboja ublažila poraz, međutim u svim segmentima bolji Šveđani trijumfalno su napustili Split i na najljepši način se svojim navijačima iskupili za onaj početni poraz od Islanda.

SPLIT – Spaladium arena. Gledatelja: 12.000. Skupina A, 3. kolo: Hrvatska – Švedska 31:35 (12:17).

HRVATSKA: Ivan Pešić (2 obrane), Ivan Stevanović (4 obrane), Igor Vori 1, Željko Musa 1, Lovro Mihić, Manuel Štrlek 1, Zlatko Horvat 4(3), Ivan Čupić 7(5), Jakov Gojun, Stipe Mandalinić 4, Marko Mamić, Marko Kopljar 5, Luka Stepančić 2, Denis Buntić, Igor Karačić 4, Luka Cindrić 2.

ŠVEDSKA: Andreas Palicka (6 obrana), Mikael Appelgren (2 obrane), Jerry Tollbring 3(1), Hampus Wanne, Niclas Ekberg 4, Mattias Zachrisson 2, Lukas Nilsson 1, Simon Jeppsson 5, Philip Henningsson 3, Jim Gottfridsson 4, Linus Arnesson, Johan Jakobsson 2, Albin Lagergren 6, Jesper Nielsen 5, Fredric Pettersson, Max Darj 1.

Sedmerci: Hrvatska 8/10 (Čupić 5/6, Horvat 3/4), Švedska 1/1 (Tollbring 1/1).

Isključenja: Hrvatska 8 minuta (Gojun, Buntić, Karačić, Musa), Švedska 10 minute (Gottfridsson, Darj, Jakobsson 2, Nielsen).