Zrinjski i dalje stopostotan na domaćem terenu, prvi poraz Mladosti

Autor: ScSport.ba

MOSTAR - Zrinjski je nastavio sjajan niz na domaće terenu. Plemići su uvezali šestu pobjedu ove sezone Pod Bijelim bijegom, a večeras su savladali Mladost iz Doboja kod Kaknja (2:1) u desetom kolu BHT PL BiH.

Plemići su odigrali sjajnu akciju u šestoj minuti nakon koje je Stojkić šutirao iz voleja, no pogodio je prečku. Husić je pokušao na drugoj strani, no obranio je Kozić. Dobro je šutirao Brkić u 28. minuti, ali golman Zrinjskog je još jednom bio siguran.

Mladost je bila blizu gola u 30. minuti, no Jakovljević je spasio svoj gol. Plemići su došli do prednosti u 40. minuti. Golman Mladosti prvo je obranio udarac Bilbije, a zatim je lopta došla do Mešanovića koji je zatresao mrežu.

Samo četiri minute poslije Galić je uputio sjajnu loptu za Kuzmanovića koji zaobišao golmana i poravnao rezultat na 1:1. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme. U drugom dijelu u 52. minuti dobar udarac Brkića otišao je pored gola.

Stojkić je još jednom šutirao u 57. minuti, a ovaj put Hadžić je obranio njegov udarac. Šansu za Mladost imao je Kuzmanović u 68. minuti. Veliku šansu imao je Husić u 71. minuti, no nije uspio matirati Kozića, koji je obranio njegov udarac.

Filipović, koji je zamijenio Todorovića u 65. minuti, postigao je pogodak u 79. minuti za novo vodstvo domaćih. Igra se u finišu preselila pred gol Zrinjskog, međutim Mladost nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, tako da je ostalo 2:1.

Zrinjski – Mladost 1:1 (Mešanović 40′, Filipović 79′ / Kuzmanović 44′)

Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar). Gledatelja: 2000. Sudac: Elvis Mujić (Banovići). Žuti kartoni: Žeravica, Filipović (Zrinjski), Šišić, Karahmet (Mladost).

ZRINJSKI: Kozić, Peko (od 74. minuti Žeravica), Tomić, Barić, Stojkić, Todorović (od 65. minute Filipović), Mešanović (od 88. minute Mrkajić), Petrak, Jakovljević, Katanec, Bilbija.

MLADOST DK: Hadžić, Galić, Laštro, Husić, Sušić (od 66. minute Aladin Šišić), Šišić (od 82. minute Hodžić), Kuzmanović, Musić, Brkić, Ramović, Karahmet.