Široki o ubranu košarkaškog naslova krenuo pobjedom u Mostaru, Sparsi pali u Trebinju

MOSTAR - Akutalni prvak BiH HKK Široki pobjedom je počeo novu sezonu u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Širokobriježani su u 1. kolu gostovali u Mostaru kod HKK Zrinjski i ostvarili laganu pobjedu rezultatom 98:83.

Domaći su u ovaj susret ušli bez nekoliko igrača koje nisu uspjeli registrirati, pa je sve probleme mostarskog tima Široki iskoristio.

Široki je od samog početka imao prednost. Nakon deset minuta igre imali su gosti tri poena prednosti (20:23), da bi stečeno vodstvo bez većih problema održavali tijekom drugog perioda.

Na poluvrijeme je gostujući sastav otišao s 12 poena prednosti (39:51) i bilo je vidljivo da će Široki imati glavnu riječ u drugom poluvremenu.

Tako je i bilo. Nije Zrinjski mogao napraviti previše pored raspoloženog suparnika, pa je prednost nakon 30 minuta igre narasla na plus 18, 58:76.

Do kraja su gosti lagano završili posao i upisali su pobjedu, te su na najbolji mogući način krenuli u obranu naslova prvaka.

Široki je do pobjede vodio Mateo Čolak s 21 poenom, dok je kod domaćeg sastava Krsto Bjelica ubacio 24.

Pored ovog susreta u subotu su još igrali Leotar i Spars, a Trebinjci su na domaćem parketu slavili pobjedu 74:65. Predvodili su ih Marko Rikalo s 23 poena i 6 asistencija, te Dejan Šakotić s 15 poena. Kod gostiju iz Sarajeva Adin Vrabac je ubacio 15 poena uz 11 skokova.