fbpx

BIVŠI PRVI TENISAČ SVIJETA IZNENAĐUJUĆE ZAUSTAVLJEN U DRUGOM KOLU: Japanski kvalifikant zaustavio peterostrukog finalista Australian Opena

Autor: dnevno.ba

Bivši prvi tenisač svijeta i peterostruki finalist Australian Opena, Britanac Andy Murray (34) svoj je ovogodišnji nastup u Melbourneu završio u 2. kolu.

Nakon što je prvi Grand Slam turnir sezone otvorio pobjedom u pet setova nad Gruzijcem Nikolosom Basilašvilijem, Murrayja, koji je za nastup u Melbourneu dobio pozivnicu organizatora, u drugom kolu je svladao japanski kvalifikant Taro Daniel sa 6:4, 6:4, 6:4.Murray je bio u finalu Australian Opena 2010., 2011., 2013., 2015. i 2016. godine, no nakon poraza u 4. kolu 2017. pet godina nije ostvario pobjedu u Melbourne Parku.

Zbog brojnih ozljeda nije niti nastupio 2018., 2020. i 2021., dok je 2019. zaustavljen u 1. kolu.

No, tjedan dana uoči ovogodišnjeg Australian Opena Murray je stigao do finala u Sydneyju, prvoga nakon Antwerpena u jesen 2019., pa je uvršten u krug “favorita iz sjene”. Ipak, nije uspio stići dalje od 2. kola.

Rezultati Australian Opena:

TENISAČI:

Pablo Andujar (Špa) – Alex Molcan (Svk) 6-4, 7-6 (6), 0-6, 6-1

Alex De Minaur (Aus/32) – Kamil Majchrzak (Polj) 6-4, 6-4, 6-2

Roberto Bautista (Špa/15) – Philipp Kohlschreiber (Njem) 6-1, 6-0, 6-3

Taylor Fritz (SAD/20) – Frances Tiafoe (SAD) 6-4, 6-3, 7-6 (5)

Benoit Paire (Fra) – Grigor Dimitrov (Bug/26) 6-4, 6-4, 6-7 (4), 7-6 (2)

Stefanos Tsitsipas (Grč/4) – Sebastián Baez (Arg) 7-6 (1), 6-7 (5), 6-3, 6-4

Andrej Rubljov (Rus/5) – Ričardas Berankis (Lit) 6-4, 6-2, 6-0

MARIN ČILIĆ (HRV/27) – Norbert Gombos (Svk) 6-2, 6-3, 3-6, 7-6 (6)

Daniel Evans (VB/24) – Arthur Rinderknech (Fra) bez borbe

Felix Auger-Aliassime (Kan/9) – Alejandro Davidovich (Špa) 7-6 (4), 6-7 (4), 7-6 (5), 7-6 (4)

Christopher O’Connell (Aus) – Diego Schwartzman (Arg/13) 7-6 (6), 6-4, 6-4

Maxime Cressy (SAD) – Tomaš Machac (Češ) 6-1, 3-6, 6-1, 7-6 (5)

Botic van de Zandschulp (Niz) – Richard Gasquet (Fra) 4-6, 6-0, 4-0 – predaja

TENISAČICE:

Clara Tauson (Dan) – Anett Kontaveit (Est/6) 6-2, 6-4

Danielle Collins (SAD/27) – ANA KONJUH (HRV) 6-4, 6-3

Elise Mertens (Bel/19) – Irina Begu (Rum) 6-3, 6-2

Zhang Shuai (Kina) – Jelena Ribakina (Kaz/12) 6-4, 1-0 – predaja

Tamara Zidanšek (Slo/29) – Heather Watson (VB) 7-6 (4), 6-4

Alize Cornet (Fra) – Garbine Muguruza (Špa/3) 6-3, 6-3

Iga Swiatek (Polj/7) – Rebecca Peterson (Šve) 6-2, 6-2

Darja Kasatkina (Rus/25) – Magda Linette (Polj) 6-2, 6-3

Sorana Cirstea (Rum) – Kristína Kučova (Svk) 6-2, 6-4

Anastazija Pavljučenkova (Rus/10) – Samantha Stosur (Aus) 6-2, 6-2

Kaia Kanepi (Est) – Marie Bouzkova (Češ) 6-2, 7-6 (3)

Maddison Inglis (Aus) – Hailey Baptiste (SAD) 7-6 (4), 2-6, 6-2

Marketa Vondroušova (Češ/31) – Ljudmila Samsonova (Rus) 6-2, 7-5

Arina Sabalenka (Bje/2) – Wang Xinyu (Kina) 1-6, 6-4, 6-2

Autor: dnevno.ba

ZADNJE VIJESTI