Dinamo slavio u Gruziji i napravio veliki korak ka trećem pretkolu Lige prvaka

Autor: Hina

TBILISI - U prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je u Tbilisiju pobijedio gruzijskog prvaka Saburtalo sa 2:0.

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Mislav Oršić u 67. minuti, te Bruno Petković iz kaznenog udarca u 78. minuti.

Nakon povijesne sezone u kojoj je nakon 50 godina napokon dočekao ‘europsko proljeće’, Dinamo i ove sezone ulazi u Europu s velikim ambicijama. Ovoga puta cilj je plasman u Ligu prvaka.

Dinamo je svoj europski put započeo u Gruziji i premda nije briljirao ostvario je pobjedu koja je ‘modrima’ širom otvorila vrata prolaza.

Dinamo u prvom poluvremenu nije pokazao previše. Najbolju priliku imao je Mario Gavranović u 45. minuti, međutim njegov je udarac u zadnji trenutak blokirao domaći stoper. Srećom, niti Gruzijci nisu pokazali previše. Saburtalo je bio nešto agresivniji, imao je veći posjed lopte, ali bez pravih prilika.

U 51. minuti domaćin je imao sjajnu priliku. Ognjen Rolović je pucao glavom, a Livaković je fantastično obranio.

Dinamo je slomio Gruzijce u 67. minuti golom Mislava Oršića. Izet Hajrović je probio stranu i ubacio, a Oršić na drugoj stativi zabio za vodstvo.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 78. minuti kada je Oršić izborio kazneni udarac, a Bruno Petković sigurno zabio za 2:0. Jedanaesterac je skrivio Margvelašvili oborivši Oršića.

Uzvratni susret je 30. srpnja pred praznim tribinama stadiona Maksimir zbog Uefine kazne. ‘Modri’ su kažnjeni zbog rasističkog ponašanja dijela publike, korištenja pirotehnike, bacanja predmeta u teren i blokiranih prolaza na tribinama u prvoj utakmici osmine finala Europske lige protiv Benfice 7. ožujka u Zagrebu.

Hrvatski prvak jučer je saznao i moguće protivnike u 3. pretkolu Lige prvaka, naravno ukoliko prije toga preskoče Gruzijce. Dinamo je izvukao boljeg iz susreta Valletta – Ferencvaros. Mađarski prvak je favorit u dvoboju s Maltežanima i vjerojatno će Modri igrati s poznatim klubom iz Budimpešte.

TBILISI. Stadion Miheil Meški – 6.000 gledatelja; Sudac: Petr Ardeleanu (Češka); Prva utakmica 2. Pretkola Lige prvaka: Saburtalo – Dinamo 0:2 (0:0). Strijelci: 0:1 Oršić (67), 0:2 Petković (78-11m). Žuti kartoni: Margvelašvili, Kohreidze, Rolović, Lakvekhelaini, Gabedava / Gojak, Leovac, Kadzior.

SABURTALO: Miginešvili – Mali, Margvelašvili, Lakveheliani, Rehviašvili – Diasmidze (od 82. Tsnobiladze), Goncavles, Altunašvili (od 70. Gabedava), Tera (od 57. Kakubava) – Rolović, Kokreidze.

DINAMO: Livaković – Pinto (od 50. Šitum), Lešković, Perić, Leovac – Ademi, Hajrović, Kadzior – Gojak (od 86. Šunjić), Oršić, Gavranović (od 68. Petković).