EUROPSKA LIGA: Širokobriježani imali najteži posao, a najbolje ga odradili

ŠIROKI BRIJEG - Sarajevo je izgubilo u Moldaviji, Željo tek minimalno porazio Zetu, a onaj od koga se to možda najmanje očekivalo načinio je najviše. Naime, nogometaši Širokog Brijega bili su papirnati autsajder protiv kazahstanskog Ordabasya, međutim na Pecari su odigrali jednu odličnu utakmicu pred kojih 3.500 gledatelja zabilježili zasluženu 2:0 pobjedu.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Ivan Krstanović, koji taj vodeći gol u 37. minuti postiže iz kaznenog udarca kojem je prethodio upravo prekršaj nad njim od strane iskusnog gostujućeg stopera Pabla Fontanella.

Konačnih 2:0 Krstanović je postavio na isteku prvih 45 minuta. Ovaj puta Čabraja je uputio centaršut s lijeve strane. Bila je to zapravo jedna “svijeća”, koja je išla na nekih 13 metara od gola Bekbaeva koji je istrčao, međutim napadač domaćih bio je viši u skoku i glavom zabio gol iskoristivši pogrešku suparničkoga vratara.

Prije tih dvaju “Popinih” golova veliku šansu imao je i stoper Bralić pogodivši vratnicu nakon Čabrajinog ubačaja iz kuta. Prijetio je kasnije i Čabraja, ali su i gosti imali 2-3 obećavajući “izleta” pred gol domaćina, no na sreću po Sablićevu momčad ostalo je samo na pokušajima.

Široki Brijeg je bio bolji i u početnoj fazi drugog poluvremena, razigrao se Menalo, ponovno prijetio Čabraja, ali i Krstanović, koji zamalo stiže i do trećeg zgoditka da bi u 74. minuti veliku šansu imali i gosti kada Marković spašava izbacujući loptu sa gol crte. Ostalo je tih 2:0 i Široki Brijeg pred kazahstanski uzvrat uistinu ima lijepu prednost koju će, iskreno se nadamo, znati sačuvati.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 3.500. Sudac: Karako (Mađarska). Prvo Pretkolo Europske lige: Široki Brijeg – Ordabasy 2:0 (2:0). Strijelac: 1:0 Krstanović (37-11m), 2:0 Krstanović (45). Žuti kartoni: Bralić, Barišić (Široki Brijeg), Diakhate (Ordabasy). Igrač utakmice: Ivan Krstanović (Široki Brijeg).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – D. Ćorić, Bralić, Barišić, Marković – J. Ćorić (od 79. Ćorluka), Begonja, Lončar (od 80. Grubišić), Menalo (od 88. Kožul), Krstanović, Čabraja. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

ORDABASY: Bekbaev – Simčević, Erlanov, Fontanello, Smakov – Diakhate, Tolebek (od 53. Bucharov), Kovalchuk – Nurgaliev, Tungyshbaev (od 77. Lee), Nusserbayev. Šef stručnog stožera: Aleksei Petrushin.