Nogometaši Sarajeva eliminirali Slobodu i izborili plasman u četvrtfinale

Autor: Dnevno.ba/Fena

Nogometaši Sarajeva eliminirali su Slobodu iz Kupa Bosne i Hercegovine i izborili plasman u četvrtfinale. U regularnom dijelu utakmice bilo je 1:1 (0:1), a nakon izvođenja jedanaesteraca gosti su slavili s 4:2.

Sloboda je prva zaprijetila preko Harisa Dilavera u 8. minuti, a Sarajevo je povelo u 32. minuti kada je Ajdin Hasić matirao Azira Muminovića. Do kraja poluvremena gosti su kontrolirali igru, a Sloboda je iz poluprilika prijetila njihovom golu.

U nastavku Slobodi se isplatila ofenzivnija igra. Kenan Dervišagić je u 52. minuti ubacio loptu, a Kenan Delić bio siguran egzekutor.

Može biti slika sljedećeg: nogomet, nogomet, gomila i tekst

Oprezna igra u drugom poluvremenu

Iako je ostalo 40 minuta do kraja obje ekipa su igrale veoma oprezno, pa se na kraju pitanje četvrtfinalista rješavalo jedanaestrcima. Sarajevo je imalo raspoloženog golmana Dejana Ilijeva koji je obranio jedanaesterce Adisu Hadžanoviću i Luki Merdoviću, a njegovi suigrači su bili precizni, izuzev Adalberta Peñarande, i slavili nakon pete serije kada je gol postigao Marin Aničić.

Nastavlja se čistka: Zrinjski raskinuo s još trojicom igrača