PL BiH: Derbi u Mostaru bez pobjednika, domaći trijumfi Mladosti i Zvijezde

MOSTAR - U tri subotnja dvoboja 17. koloa Premijerlige BiH postignuto je osam golova, a najuzbudljivije očekivano je bilo u Mostaru gdje su veliki derbi odigrali Zrinjski i Sarajevo. Susret je završio s neodlučenih 2:2, pa su "bordo" momci na taj način zadržali pet bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratitelja.

Zrinjski je poveo nakon desetak minuta igre kada je Nemanja Bilbija lijepu akciju Sliškovićeve momčadi krunisao pogotkom. Nakon toga su gosti zaigrali bolje, propustili nekoliko prilika do kraja prvog poluvremena, ali se na izjednačujući gol čekalo do 60. minute kada je zabio Krste Velkoski iz kaznenog udarca kojem je prethodio Barišićev prekršaj nad Adukorom.

Do potpunog preokreta Musemićeva družina dolazi u 71. minuti, a strijelac nakon velike pogreške vratara Brkića biva Adukor, zasigurno najbolji pojedinac današnjeg derbija. Konačnih 2:2 golom iz kaznenog udarca nekih desetak minuta prije kraja postavio je Nemanja Bilbija zabivši tako još jedan gol protiv svog negdašnjeg kluba.

S odličnim nastupima i rezultatima nastavili su nogometaši Mladosti i Zvijezde koji se polako, ali sigurno sve više udaljavaju od opasne zone. Mladostaši su pobijedili Radnika 2:0 golovima Nemanje Anđušića u 4. i Gedeona Guzine u 72. minuti, dok je Zvijezda ’09 istim rezultatom slavila protiv Čelika. Vodeći gol za domaće postigao je Saša Jovović u 12. minuti, dok je strijelac za konačnih 2:0 u završnici susreta bio Predrag Zekanović.

Rezultati 17. kola:
Zrinjski – Sarajevo 2:2, Zvijezda ’09 – Čelik 2:0, Mladost – Radnik 2:0. Još igraju: Sloboda – Široki Brijeg (nedjelja, 13.30), GOŠK – Krupa (nedjelja, 13.30), Željezničar – Tuzla City (nedjelja, 16.30).