To je mušterija koja im leži – Širokobriježani još jednom očitali lekciju prvenstvenom lideru

Autor: ScSport.ba

ŠIROKI BRIJEG - Pred oko 3000 gledalaca na Pecari u uvodnih 15 minuta nije bilo većih uzbuđenja, gosti su imali nešto više od igre, ali ipak bez pravih šansi. Nakon toga, probudili su se i domaći, stvorili su nekoliko šansi da bi u 34. minuti bio dosuđen penal za Široki Brijeg.

Bandić je srušio Wagnera u velikoj šansi, a siguran s bijele točke bio je Krstanović za 1:0. Plemići su brzo mogli do poravanja, kada je Todorović imao veliku šansu za Zrinjski u 42. minuti. Šutirao je sa sedam-osam metara, ali je Bralić izblokirao udarac.

Na prvo uzbuđenje u nastavku čekalo se do 60. minute. Stojkić je prebacio živi zid iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla malo pored gola. Isti igrač je dvije minute poslije imao novu priliku kada je nezgodno centirao i lopta je išla ka golu, ali nije se dao iznenaditi Bilobrk.

U 88. minuti Zlomislić je bio sam na petercu, ali Bandić je sjajno obranio i do kraja je ostalo 1:0. Široki Brijeg je prolaskom u polufinale zadržao nadu da se može domoći europskih natjecanja na kraju sezone, jer Kup je klubu s Pecare ostao posljednja viza za Europu.

Široki Brijeg-Zrinjski 1:0 (Krstanović 34’)

ŠIROKI BRIJEG – Stadion: Pecara. Gledatelja: 3000. Sudac: Ilija Živković (Orašje).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Ćorić, Zlomislić, Čabraja, Wagner, Bralić, Krstanović, Marina, Marković.

ZRINJSKI: Bandić, Blaić, Tomić, Pehar, Jović, Stojkić, Todorović, Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katanec.