Zrinjski još jednom razočarao u europskom nastupu

MOSTAR - Zrinjski je na stadionu „Bijeli brijeg“ u Mostaru odigrao neriješeno 1:1 sa Vallettom u prvom susretu drugog kruga kvalifikacija za Europa ligu što je svakako razočaravajući rezultat, jer su navijači i simpatizeri mostarskoga kluba očekivali da će njihovi ljubimci opravdati ulogu favorita, te ostvariti sigurnu pobjedu.

Već u 2. minuti Zrinjski je imao odličnu priliku. Amer Bekić je šutirao s desetak metara, ali je vratar Vallette Henry Bonello izbacio loptu u korner.

Deset minuta poslije Miloš Filipović prolazi po desnoj strani i ubacuje loptu na peterac gdje je Nemanja Bilbija glavom poslao u ruke Bonella.

Frane Čirjak u 30. minuti šutira sa oko 25 metara, a lopta odlazi preko gola.

U 39. minuti dobru akciju je izveo bh. prvak u kojoj je Semir Pezer pokušao asistirati Bekiću, ali su defanzivci Vallette uspjeli izbaciti loptu ispred napadača Zrinjskog.

Zrinjski do prednosti dolazi u 51. minuti kada se Nemanja Bilbija oslobodio svojih čuvara, ušao u protivnički kazneni prostor i poslao loptu u donji lijevi kut vratara Bonella.

Ognjen Todorović u 63. minuti šutira s ivice šesnaesterca, Bonello odbija loptu do Pere Stojkića koji je šalje pored gola.

Bekić u 68. minuti nakon dodavanja Todorovića iskosa s lijeve strane kaznenog prostora Vallette pokušava da „lobuje“ Bonella, ali lopta odlazi pored vratnice.

Stojkić je u 83. minuti prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu za Čirjaka koji je iz povoljne pozicije loptu poslao preko gola. Dvije minute poslije Čirjak je imao još jedan pokušaj, no ovaj put je šutirao u vratara Vallette.

Gosti izjednačuju rezultat u 90. minuti. Joseph Zerafa je prošao po lijevoj strani i poslao loptu na peterac Zrinjskog gdje natrčava Mario Fontanella i nogom pogađa mrežu Antonia Solde.

Uzvrat je na programu 2. kolovoza u 18 sati u malteškom gradu Ta’ Qali.

MOSTAR – Stadion: Bijeli brijeg. Sudac: Neil Doyle (Republika Irska). Prva utakmica 2. pretkola Europske lige: Zrinjski – Valletta 1:1 (0:0). Strijelci: 1:0 Bilbija (51), 1:1 Fontanella (90). Žuti kartoni: Todorović, Galić, Barišić (Zrinjski), Fontanella, Alba, Gill, Santiago (Valletta).

HŠK ZRINJSKI: Ivan Brkić (45. Antonio Soldo), Marin Galić, Hrvoje Barišić, Frane Čirjak, Semir Pezer, Pero Stojkić, Ognjen Todorović, Slobodan Jakovljević, Miloš Filipović (64. Marko Bencun), Amer Bekić (70. Miloš Aćimović), Nemanja Bilbija. Šef stručnoga stožer: Ante Miše.

Valletta: Henry Bonello, Steve Borg (49. Juan Cruz Gill), Ryan Camilleri, Malano Santiago, Matteo Piciollo, Kyrian Nwoko (65. Bogdan Gavrila), Joseph Zerafa, Raed Ibrahim Saleh, Rowen Muscat, Miguel Alba (86. Jean Borg), Mario Fontanella. Šef stručnoga stožera: Gilbert Agius.